O webu - Jakub Švec Jakub Švec - web nejen o dopravě

O webu

Během roku 2019 se ke mně dostalo několik kusů různých komponentů odbavovacích zařízení. Dohledat k nim nějaké podrobnější informace, schémata zapojení, atd.. bylo poměrně složité. Vesměs neexistoval jediný web, který by se na něco podobného zaměřoval. Po pár měsících zkoumání jsem se rozhodl předat své zkušenosti a poznatky zde, pomocí tohoto webu.

Doména tohoto webu byla zakoupena na konci roku 2019. Po dlouhém rozhodování jsem zvolil doménu jakub-svec.eu, která se mi tak nějak líbila a je dobře zapamatovatelná. Prvních několik měsíců jsem s webem spíše jen experimentoval a nacházelo se zde minimum článků. Po pár měsících počet článků a změn na webu nárůstal a web se začal dostávat do většího povědomí lidí. Dnes má web již něco přes 30 článků a denní návštěvnost webu je v průměru asi 30 lidí. Chodí mi také asi 3-6 mailů týdně s žádostí o pomoc, což mě velmi těší, protože mi to dodává zpětnou vazbu, že si tento web nepíšu jen tak pro sebe. Ozývají se také lidé, kteří mi zasílají další informace a já je velmi rád do článků přidám.

V říjnu 2020 jsem poskytl část webu svému kamarádovi, Ayudhovi Rayovi pro jeho články o železniční problematice a v lednu 2021 jsem také navázal spolupráci s Jáchymem Klímou, který na web vytvořil pár článků ohledně odbavovacích systémů.

Tak nějak přes karanténu jsem se také seznámil s Davidem Šteinerem a Tadeášem Karáskem, kteří na web také aktivně přispívají další a další články, na které se rozhodně můžete těšit.

Krom odbavovacích systémů se web zaměřuje také na jízdenky, dopravu a do budoucna plánuji sekce jako například 3D tisk nebo PMR vysílání.

Ještě by možná bylo vhodné dodat, že neručím za správnost informací v článcích, obvzláště v těch, které jsem nepsal (autor článku je vždy uveden).

 

Technická stránka webu

Web provozuje webhosting wedos, který mohu doporučit a na webu běží můj vlastní redakční systém na bázi PHP a MySQL. Články a další části webu se tedy neupravují pomocí HTML kódu, ale přes speciální grafický editor v administraci.

 

Poděkování

Rád bych zde poděkoval hlavně těmto osobám a firmám za pomoc při tvoření obsahu tohoto webu:

  • Tadeáši Karáskovi - za spolupráci na obsahu webu
  • Jáchymovi Klímovi - za spolupráci na obsahu webu
  • Davidovi Šteinerovi - za spolupráci na obsahu webu
  • Michalovi Surmajovi - za pomoc se sběrnicí a špatným driverem k převodníku 
  • Petrovi Řepovi a Martinu Mošnovi - za pomoc s PHP 
  • Firmám mikroelektronika a JKZ za dodání schémat zapojení jejich výrobků
  • a dalším, kteří mi zaslají různé informace a schémata k dalším výrobkům

Pokud jsem zde někoho vynechal, ozvěte se mi prosím a já Vás doplním.

 Vstoupit do diskuze